Poznań: Ostatnie dni na zapisanie dziecka do podstawówki! Jak to zrobić?

2020-04-24 11:20
Rekrutacja do szkół podstawowych
Autor: Mihail_fotodeti/pixabay.com

Zaledwie kilka dni zostało na zapisanie dziecka do pierwszej klasy. Wnioski można składać do 27 kwietnia. Jak wypełnić dokumenty?

Podobnie jak w przypadku rekrutacji do przedszkoli rodzice proszeni są o wypełnianie potrzebnych dokumentów elektronicznie i wysłanie ich pocztą lub skanem do szkoły pierwszego wyboru. Dzieci z obwodu będą przyjmowane do szkół w pierwszej kolejności i one nie podlegają rekrutacji. Te dzieci również muszą zostać zapisane do wybranych szkół.

31 marca Rada Miasta Poznania przyjęła nowe obwody. Można się z nimi zapoznać na stronie Geopozu: http://sip.poznan.pl/sip/adr/adr_raport/.

Warto pamiętać, że dzieci które zostaną zapisane do skzoły poza miejscem ich zamieszkania, będą musiały przejść rekrutację.

Wszystkie potrzebne dokumenty będzie można pobrać ze strony internetowej: https://nabor.pcss.pl/poznan/.

W związku z pandemią koronawirusa rodzice proszenia są o wypełnianie wniosków o przyjęcia dziecka jak i pozostałych dokumentów drogą elektroniczną. Te należy wysłać wyłącznie do szkoły pierwszego wyboru. Warto też poinformować placówki pierwszego wyboru o wysłaniu do nich dokumentów pocztą. Wysłanie skanu nie jest równoznaczne ze złożeniem wniosku, w związku z powyższym będzie konieczność dostarczenia do szkoły oryginału dokumentów. Można to jednak będzie zrobić w późniejszym terminie.

Kryteria wyboru i harmonogram zapisów dostępny jest na stronie urzędu miasta.

Chcesz się skontaktować z naszą redakcją?
Napisz na poznan@eska.pl
lub zadzwoń pod numer 781-817-827.

Apel ozdrowieńca o oddawanie osocza dla chorujących na COVID-19
COŚ DOBREGO #11
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE