Poznań

i

Autor: Urząd Miasta w Poznaniu

Poznań nie może wyciąć drzew z przebudowywanej ulicy 27 Grudnia! Dlaczego?

2023-02-20 14:28

Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska umorzył postępowanie w tej sprawie. Minął bowiem termin przesadzenia drzew wyznaczony przez miasto. Co dalej? Więcej szczegółów poniżej.

Miasto nie może wyciąć drzew z przebudowywanej ulicy 27 Grudnia! Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska umorzył postępowanie w tej sprawie.

- Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska, do którego od decyzji regionalnego dyrektora odwołało się miasto, umorzył dalsze postępowanie ze względu na fakt iż minęły wyznaczone we wniosku miasta terminy administracyjne. Ten termin określony był na dzień 31 stycznia 

mówi nam Katarzyna Parysek-Kasprzyk z Urzędu Miasta. I dodaje, że składanie odwołania do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego jest bezcelowe. Urzędnicy podkreślają, że drzewa kolidują z infrastrukturą, która znajduje się pod nimi lub w ich sąsiedztwie. Część roślin jest w złym stanie.

- Miasto aktualnie uzgadnia propozycje zmian projektowych. Analizuje też jakich elementów projektu ostatecznie nie da się zrealizować, bo z pewnością projekt będzie realizowany w ograniczonym zakresie.

Zasadnicze elementy projektu muszą być zakończone do 2023 roku. Tak bowiem wynika z umów o dofinansowanie unijne projektu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE