Poznań na 3. miejscu w rowerowym rankingu ​miast! Miasto musi popracować nad ścieżkami...

2021-04-06 21:00
Rowery
Autor: Free-Photos/pixabay.com

Wyprzedza nas tylko stolica i Wrocław - wynika z rankingu przygotowanego przez Centrum Rowerowe.

Zestawienie wygrała stolica, tuż za nią uplasował się Wrocław. Maksymalna liczba możliwych do zgromadzenia punktów wynosi 88. Warszawa otrzymała ich 68, Wrocław 66, a Poznań zebrał ich 57.

Poznań wyróżnił się w opracowanym przez nas zestawieniu rozbudowaną siecią dróg rowerowych, która stanowi aż 35 procent wszystkich dróg publicznych w mieście.

mówi Patrycja Adamczyk centrum rowerowego i dodaje, że Poznań wyróżnił się również bezpieczeństwem na drogach. Jest jednak kilka rzeczy, nad którymi urzędnicy muszą popracować.

Zdecydowanie gorzej od pozostałych dwóch miast z podium, czyli Warszawy i Wrocławia, to na pewno przyrost dróg rowerowych w ubiegłym roku.

Wtedy w Poznaniu powstało blisko 9 km rowerowych tras. Dla porównania we Wrocławiu 24.54, a w Warszawie ponad 45.6 kilometrów.

Rower dla coraz większej liczby osób staję się głównym środkiem transportu. Eksperci nie mają wątpliwości, że proces ten będzie w następnym latach postępować.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Jak szybko zrzucić nadprogramowe kilogramy po świętach?
Konferencja prasowa Michała Dworczyka, piotra Müllera i Filipa Nowaka