Poznań: Miasto szuka WOLONTARIUSZY do punktu szczepień NA STADIONIE! [SZCZEGÓŁY]

2021-06-10 10:08 DR
Punkt szczepień przy Bułgarskiej miał ruszyć 19 kwietnia
Autor: UMP/mat.pras. Punkt szczepień przy Bułgarskiej miał ruszyć 19 kwietnia

Każdy pełnoletni poznaniak i poznanianka może zostać wolontariuszem Poznańskiego Punktu Szczepień Powszechnych na Stadionie Miejskim i w ten sposób przyczynić się do walki z pandemią. Wystarczą chęci, by pomagać innym. Przeczytajcie więcej na naszej stronie internetowej.

W punkcie działającym na Stadionie Miejskim przy ul. Bułgarskiej nawet 1000 osób dziennie szczepi się przeciwko koronawirusowi. Tak duża skala przedsięwzięcia nie byłaby jednak możliwa, gdyby nie zgrany zespół, który sprawnie przeprowadza poznanianki i poznaniaków przez całą procedurę. Każdy, kto chce się do niego przyłączyć i pomóc w organizacji Poznańskiego Punktu Szczepień Powszechnych - może to zrobić.

Wolontariusze pomagają w kwestiach organizacyjnych i dbają o płynny ruch osób oczekujących na przyjęcie szczepionki. Wydają kwestionariusze, które trzeba wypełnić przed zaszczepieniem, a w razie potrzeby - rozwiewają wątpliwości związane z ich treścią. Weryfikują godziny zgłoszeń pacjentów i kierują wszystkich do odpowiednich stanowisk.

Czy grozi nam wojna ?

Każdy wolontariusz, który zgłosi się do pomocy w punkcie szczepień, ma zapewnione porozumienie wolontariackie oraz przeszkolenie. Wszyscy dostają również środki ochrony osobistej: maseczki, rękawiczki, środki do dezynfekcji rąk. Ochotnicy mają możliwość uzyskania zaświadczenia o odbyciu wolontariatu, a ponadto koszulek oraz gadżetów Miasta Poznania.

Szczepienia mogą odbywać się przez 7 dni w tygodniu w godz. 8.00-20.00 - jeśli zapewniona zostanie wystarczająca liczba szczepionek. Zaangażowanie wolontariuszek i wolontariuszy jest potrzebne w godzinach od 7.30 do 21.00, zarówno w tygodniu, jak i w weekend. Ochotnicy pracują według harmonogramu, który wcześniej ustalają z koordynatorem wolontariatu w Poznańskim Punkcie Szczepień Powszechnych.

Zgłaszać można się za pośrednictwem formularza: www.zhp.wlkp.pl/wolontariat.htm

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE