Poznań ma nowego milionera. Szczęśliwiec wygrał duże pieniądze w Eurojackpot

i

Autor: Kasia Zaremba / Super Express Poznań ma nowego milionera. Szczęśliwiec wygrał duże pieniądze w Eurojackpot

Lotto

Poznań ma nowego milionera. Szczęśliwiec wygrał duże pieniądze w Eurojackpot

2023-06-08 9:59

Kolejna wygrana w Eurojackpot w Polsce. Tym razem mieszkaniec Poznania mógł cieszyć się z wielkich pieniędzy. To druga najwyższa wygrana w historii tej loterii w stolicy Wielkopolski.

Wygrana Eurojackpot w Poznaniu

Wtorkowe (6 czerwca) losowanie Eurojackpot nie przyniosło głównej wygranej w żadnym z krajów, w których dostępna jest gra. Padły za to cztery wygrane II stopnia (5+1), w tym jedna w Polsce warta 2 156 168,60 zł. - Szczęśliwy kupon nabyto w punkcie LOTTO przy ul. Osiedle Władysława Jagiełły 30 w Poznaniu (Żabka) - informuje Lotto. Szczęśliwe liczby to 5, 7, 21, 22, 29 oraz 3 i 10.

Gracz zawarł dwa zakłady i samodzielnie wytypował szczęśliwe liczby, które przyniosły mu wygraną w wysokości 2 156 168,60 zł.

Poznań ma kolejnego milionera

Lotto informuje, że to druga pod względem wysokości wygrana w Eurojackpot w poznańskiej kolekturze. – Najwyższa (II stopnia) wyniosła 6 103 386,40 zł, a odnotowano ją 8 listopada 2022 r. w kolekturze LOTTO przy ul. Stanisława Matyi 2 - przypomina Totalizator Sportowy.

Jaki podatek zapłaci zwycięzca od wygranej w Lotto?

W ostatnich dniach mówiło się o zwycięzcy w losowaniu Lotto, który 3 czerwca wygrał aż 14 milionów złotych. Mimo wygranej taka osoba musiała zapłacić podatek od wygranej, który wynosi aż 10 procent od wygranych powyżej 2280 złotych. To oznacza, że zwycięzca w loterii Eurojackpot z Poznania również będzie musiał zapłacić podatek, który wynosi ponad 215 tysięcy.

Sonda
Wygrałeś kiedyś w LOTTO?
EUROJACKPOT: Wygrana III stopnia w Polsce! Ktoś zgarnął ponad 892 tys. złotych
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE