Poznań ma jedne z najdroższych OC w kraju! Sprawdź dlaczego!

2020-02-17 11:39
Kierowcy w Poznaniu płacą jedno z najdroższych OC w kraju
Autor: pexels.com - zdjęcie ilustracyjne Kierowcy z Siedlec mają nadzieję, że nowa obwodnica rozładuje korki w mieście

Tylko 60,8% kierowców z Poznania zadeklarowało w 2019 roku, że nie ma na swoim koncie stłuczki lub kolizji. Procent ten przekłada się na ceny OC, które są jednymi z najdroższych w kraju.

Tylko 60% poznańskich kierowców zadeklarowało w 2019 roku, że nie posiada na swoim koncie żadnej stłuczki lub kolizji. Poza tym poznaniacy płacą prawie najwięcej za ubezpieczenie OC w kraju.

Poznań znalazł się 73. miejscu rankingu jednego z branżowych portali. Wyprzedził m.in. Warszawę, Wrocław i Gdańsk. Do Raciborza, gdzie zadeklarowało się najwięcej bezszkodowych kierowców brakuje mu blisko 10%. Jak wynika z analiz, ze względu na dużą liczbę wypadków Poznań nie może liczyć na niższe ceny ubezpieczeń. W zeszłym roku przeciętny Poznaniak wydał na OC 805 złotych. Drożej tylko wyniosły składki mieszkańców Łodzi, Gdyni, Gdańska, Warszawy i Wrocławia.​

Z kolei najtańszym miastem w Polsce okazał się Mielec - tam za ubezpieczenie kierowcy płacili średnio 515. To blisko 300 złotych mniej niż w Poznaniu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE