Poznań Główny z nową numeracją peronów! Co na to mieszkańcy?

2022-08-19 14:23
Poznań Główny
Autor: Michalina Maciaszek

Pasażerowie nie będą już gubić się na dworcu kolejnowym Poznań Główny. Nastąpi zmiana numeracji peronów - od 1 do 11. Wprowadzone zostaną również sektory.

Poznań Główny z nową, intuicyjną numeracją peronów! Pasażerowie nie będą już błądzić po dworcu! Zmiany zostaną wprowadzone 4 września.

To numeracja intuicyjna, która się będzie zaczynać od wschodniej strony części stacji, w kierunku zachodniej. Mówiąc obrazowo - od strony centrum Poznania czy Wildy w kierunku Dworca Zachodniego, Międzynarodowych Targów Poznańskich

mówi nam Radosław Śledziński z PKP PLK. Dodatkowo, w zapowiedziach głosowych będą też informacje, w których sektorach zatrzymuje się dany wagon pociągu. Zapytaliśmy, co na temat numeracji peronów sądzą pasażerowie.

- Dobra to jest opcja. Tak naprawdę zwiększy to możliwość połączenia nowych pociągów. Myślę, że zmniejszy to kolejki i opóźnienia. Zwłaszcza długie pociągi są często opóźnione, więc wydaje mi się, że tego rodzaju alternatywa pomoże podróżnym.

- Intuicyjne? No to super! Nie?

Dodatkowo, nowy peron, który właśnie powstaje na stacji Poznań Główny ma być gotowy jeszcze w tym roku.

Rozpoznasz polskie filmy i seriale po kultowych cytatach? QUIZ dla prawdziwych znawców!

Pytanie 1 z 8
Zacznijmy od czegoś prostego. Z jakiego filmu pochodzi ten cytat: "A historii tego swetra i tak byś nie zrozumiał"?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE