Poznań docenia wolontariuszki i wolontariuszy! Zamiast gali - film z wyróżnieniem

2021-02-23 13:02 e.s
Poznań
Autor: fot. W. Mania.

2020 rok pewnie wielu z nas nazwałoby najgorszym w historii. I faktycznie, przez światową pandemię wydarzyło się wiele złego. Jednak warto szukać pozytywów. Niewątpliwie są nim wolontariusze i wolontariuszki, którzy pokazali, że nawet w najtrudniejszej sytuacji można na nich liczyć. Miasto Poznań przygotowało dla nich specjalne wideo.

Pandemia koronawirusa to trudny czas dla całego świata. Przyszło nam się mierzyć z zagrożeniem i wyzwaniem zupełnie innym, niż te, które znaliśmy. Śmierć, choroba, strach o kolejny dzień i kryzys zdominowały 2020 rok.

Jednak w każdej sytuacji warto szukać pozytywów. I bez wątpienia są nimi wolontariuszki i wolontariusze. Trudna sytuacja pokazała, jak wielu poznaniaków ma dobre serca. Zbiórki dla medyków, dla seniorów, dla uczniów, wyprowadzanie psów czy robienie zakupów to tylko niektóre z wielu fantastycznych akcji, które organizowano w Poznaniu.

Normalnie takie działania byłyby nagrodzone w konkursach Poznański Wolontariusz Roku oraz Poznanianka Roku. Jednak w 2020 r. przez sytuację związaną z koronawirusem nie mogły się odbyć.

Złodzieje polują na te marki samochodów | ESKA XD #016

W minionym roku trudno było nam wyłonić laureatów w konkursach, ponieważ cały Poznań stał się wolontariusze.

Mówi prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak.

Dlatego zamiast gali, miasto przygotowało symboliczne wyróżnienie wolontariuszek i wolontariuszy. Specjalny film, który pokazuje skalę pomocy udzielonej przez ochotników.

Zobaczcie: