Poznań: Chcą chronić seniorów przed wirusem. Uruchomili punkt konsultacyjny

2020-04-24 9:30
Punkt konsultacyjny
Autor: sabinevanerp/pixabay.com

Studenci Uniwersytetu Medycznego uruchomili punkt konsultacyjny dla seniorów. Chcą w ten sposób chronić ich przez zakażeniem koronawirusem.

Teraz każdy poznaniak, ktory skończył 60 lat może w łatwy sposób zapytać o sprawy związane z leczeniem. Studenci z Uniwersytetu Medycznego uruchomili Internetowo-Telefoniczny Punkt Konsultacyjny dla seniorów. Wszystko po to by chronić ich przed zakażeniem koronawirusem. Studenci działają w ramach wolontariatu.

- Zachęcając osoby starsze do niewychodzenia z domu, oferujemy możliwość zadawania pytań dotyczących stosowanego leczenia, w tym bezpieczeństwa samodzielnego dołączania leków bez recepty i suplementów diety - powiedział portalowi poznan.pl Mikołaj Seostianin, student UM i koordynator projektu.

Odpowiadać seniorom będą wspólnie studenci farmacji i medycyny. Wszystko odbywać się będzie za pomocą komunikatorów internetowych lub telefonu. Rejestracja prowadzona jest codziennie w godzinach 9:00-12:00 pod numerem 61 8738327 przez Sekretariat Katedry i Kliniki Medycyny Paliatywnej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Posłuchaj, dlaczego bolą plecy i jak sobie radzić z dolegliwościami. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Nielegalne używki za 2 mln zł!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE