Poznań: Aplikacja mobilna pomoże w leczeniu uzależnień! [SZCZEGÓŁY]

2020-09-25 16:00
Aplikacja mobilna TwójWybór
Autor: UMP/mat.pras. Aplikacja mobilna TwójWybór

W Poznaniu powstaje aplikacja, która ma pomóc młodzieży z problemem alkoholowym. To pierwszy taki projekt w Polsce. Więcej o tym przeczytacie na stronie internetowej ESKI Poznań!

Aplikacja, która ma pomóc nastolatkom z uzależnieniem od alkoholu powstaje w Poznaniu! To pierwszy taki projekt w Polsce. Narzędzie nosi nazwę "Twój Wybór" i jest skierowany do młodzieży w wieku od 13 do 19 lat. Użytkownik na samym początku musi wypełnić kwestionariusz osobowy następnie stawiana jest diagnoza.

Pojawiają się tam pytania dotyczące np. ilości i częstotliwości spożywanego alkoholu, okoliczności w jakich młodzież spożywa alkohol, ale też korzyści jakich oczekuje i negatywnych skutków jakich się obawia

mówi koordynatorka projektu, Monika Grześkowiak. Twórcy obawiali się czy aplikacja mobilna nie wciągnie młodzieży z jednego nałogu w drugi. Jednak problem ten został szybko rozwiązany.

Internet może być też nośnikiem wartościowych treści. Może też mobilizować i motywować do obudzenia refleksji i podjęcia decyzji o zmianie.

Aplikacja powstaje w ramach międzynarodowego projektu BaltCityPrevention. Korzystać będzie można z niej za pomocą przeglądarki w telefonie już w październiku.

Naukowcy z Poznania opracowali prototyp szczepionki na koronawirusa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE