Poznań: 115-metrowy wieżowiec stanie przy al. Niepodległości? TAK MOŻE WYGLĄDAĆ!

2021-03-08 15:55 DR
115-metrowy wieżowiec, który może stanąć przy al. Niepodległości
Autor: FB / Bartłomiej Ignaszewski 115-metrowy wieżowiec, który może stanąć przy al. Niepodległości

Wiele wskazuje na to, że na działce przy al. Niepodległości w samym centrum Poznania powstanie kolejny wieżowiec. Ma to być 115-metrowy budynek. Informuje o tym miejski radny, Bartłomiej Ignaszewski. Co wiadomo w tej sprawie? Przeczytajcie więcej na naszej stronie internetowej.

W Poznaniu jak grzyby po deszczu wyrastają nowe biurowce. Część z nich to wysokie drapacze chmur, reszta to niższe budynki z ciekawą architekturą. Niewykluczone, że w stolicy Wielkopolski pojawi się kolejny wieżowiec. Tym razem 115-metrowy budynek miałby stanąć w ścisłym centrum naszego miasta, tuż przy al. Niepodległości, w okolicach Collegium Altum. Poinformował o tym w mediach społecznościowych miejski radny, Bartłomiej Ignaszewski. 

Z jego informacji wynika, że w tym miejscu mógłby powstać 115-metrowy budynek. Prace nie są na zbyt zaawansowanym etapie. Inwestor przekazał projekt do zaopiniowania przez miejską konserwator zabytków. 

Te gwiazdy siedziały w więzieniu | ESKA XD - Hotplota #17

Poznań: Nowy wieżowiec przy al. Niepodległości ma mieć 115 metrów wysokości! 

Miejski radny zaprezentował również wizualizacje budynku. Zdania internautów co do projektu są podzielone. Część uważa, że budynek świetnie wpisałby się w otoczenie. Z drugiej strony padają natomiast głosy, że betonowo-szklany kolos niekoniecznie pasowałby w tym miejscu. A jakie jest Wasze zdanie w tej sprawie? Weźcie udział w naszej sondzie. Ta znajduje się pod postem radnego Bartłomieja Ignaszewskiego.