Poznanianki

i

Autor: es

Poznaliśmy bohaterki akcji społecznej Poznanianki. Które kobiety wyróżniono?

2022-10-10 14:20

Akcja społeczna Poznanianki miała wypromować kobiety, które działają na rzecz lokalnej społeczności. Mieszkańcy Poznania zgłosili ponad 100 kandydatek. Najlepszą piątkę wskazała kapituła. Prezentacja Poznanianek zainaugurowała także Poznański Tydzień Kobiet.

​Free Shop Po-dzielnia, Katarzyna Wala, stowarzyszenie Rakujemy jak chcemy, Tęczowe Seniorki i Magda Szewciów. To właśnie Poznanianki wyłonione w akcji społeczne. Do kapituły wpłynęło ponad 100 zgłoszeń od mieszkanek i mieszkańców Poznania, którzy chcieli nagłośnić pracę kobiet.

- Od trzech lat Tęczowe Seniorki działają w Poznaniu. Są znane w Polsce, w Europie i na całym świecie, takie mamy sygnały, tu nie ma przesady. Uważam, że to jest wielka duma. Jest wiele takich dziedzin działania i aktywności w życiu, że kobiety w naszym wieku mogą to robić!  - Mówi liderka grupy "Tęczowe seniorki" Barbara Fiałkowska.

Przepis na HITY Z TIKTOKA [B.O.T.A., FERRARI] | ESKA XD - Ale to już było! #59

Prezentacja Poznanianek to dopiero początek. Przed nami Poznański Tydzień Kobiet. Rozpoczyna się 17 października. W tym czasie historie zwyciężczyń i ich działania zostaną szeroko zaprezentowane w mieście. Będzie też wiele wydarzeń.

- "Po nitce do siostrzanego kłębka" z jednej strony warsztaty z robienia makram, a z drugiej warsztat siostrzeństwa i bycia ze sobą. Konsultacje duchowe, warsztaty z wizażystką, zajęcia wzmacniające, a także kobiece rytmy - spotkania taneczne, dedykowane kobietom. - Wylicza Magdalena Pietrusik-Adamska z Urzędu Miasta Poznania.

Szczegółowy program znajdziecie na stronie urzędu miasta.

W ramach Poznańskiego Tygodnia Kobiet powstanie także mural. Ozdobi ścianę na Jeżycach i będzie apelem do wszystkich poznanianek: jesteśmy wspaniałe.

Kultowe polskie komedie: jak dobrze jest znasz? QUIZ, który rozwiążą tylko prawdziwi znawcy

Pytanie 1 z 10
Uzupełnij cytat: "Dawno temu ja też zaufałem pewnej kobiecie i wtedy dałbym sobie za nią ... uciąć"
Polskie komedie: quiz
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE