Punkty Hop and Go w Poznaniu

i

Autor: Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu/Facebook Punkty Hop and Go do oddawania hulajnóg elektrycznych w Poznaniu

Miasto

Powstanie 170 punktów zwrotu hulajnóg w Poznaniu. Miasto walczy z samowolką

Hulajnogi elektryczne są w Poznaniu coraz bardziej popularną formą przemieszczania się po mieście. Niestety, mimo że aplikacje służące do ich wypożyczania mają wbudowany w system obowiązek pozostawiania hulajnogi w bezpiecznym, niezagrażającym innym uczestnikom ruchu miejscu, to nadal można napotkać te urządzenia na środku chodników, co stwarza niebezpieczeństwo dla na przykład osób niewidomych.

170 punktów mikromobilności pojawi się w Poznaniu

Już wkrótce w Poznaniu ma powstać 170 punktów mikromobilności do zwrotu hulajnóg elektrycznych Hop&Go. Ma to pomóc w likwidacji samowolki, jaka dotąd panuje w pozostawianiu jednośladów w różnych, przeszkadzających w bezpiecznym poruszaniu miejscach. Miasto ma w tym zakresie współpracować z firmami świadczącymi usługi z hulajnogami.

Problem hulajnóg w Poznaniu

- Związany z hulajnogami problem nieprawidłowego parkowania musi być rozwiązany. Dlatego wspólnie z Biurem Cyfryzacji i Cyberbezpieczeństwa Urzędu Miasta podjęliśmy intensywne rozmowy z operatorami hulajnóg i zaplanowaliśmy konkretne działania. Powstanie jeszcze w tym roku punktów mikromobilności jest tego przykładem - powiedział zastępca dyrektora Zarządu Dróg Miejskich ds. przestrzeni publicznej Piotr Libicki.

Punkty Hop&Go zamiast Poznańskiego Roweru Miejskiego

Jak tłumaczy w komunikacie Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu, punkty mikromobliności Hop&Go powstaną w miejscach, w których do 2022 roku znajdowały się stacje Poznańskiego Roweru Miejskiego. Dodatkowo powstaną one w miejscach, wyznaczonych przez operatorów hulajnóg. Łącznie powstanie ich 170. Operatorzy zadeklarowali także, że przeprogramują swoje systemy zwrotu tak, że dopóki hulajnoga nie zostanie zaparkowana w miejscu do tego wyznaczonym, będą oni nadal naliczać opłatę, jak dodał Libicki.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE