Hulajnogi pozostawione na chodnikach mogą być niebezpieczne dla osób niewidomych

i

Autor: maraj Hulajnogi pozostawione na chodnikach mogą być niebezpieczne dla osób niewidomych

Hulajnogi oddamy w 120 punktach

Powstaną specjalne strefy do oddawania wypożyczonych hulajnóg

2023-03-13 12:09

Od lat mieszkańcy poznania muszą zmagać się z hulajnogami, które często zastawiają chodniki, ten problem jest szczególnie uciążliwy w centrum, dlatego miasto wyznaczy specjalne strefy, w których zostawimy hulajnogi.

Jeszcze w tym roku w mieście powstaną pierwsze strefy, w których będzie możnazostawić wypożyczone hulajnogi. Zajmą miejsce byłych stacji roweru miejskiego.Mam nadzieję, żeby do końca czerwca te 120 lokalizacji po stacjach roweru miejskiego oznakować jako punkty mikromobilnośći z przeznaczeniem przede wszystkim jako miejsca odstawiania hulajnóg.-Powiedział nam Piotr Libicki z ZDM.

Powstanie stref nie oznacza jednak, że hulajnogi będzie można zostawiać jedynie w wyznaczonych miejscach. Takie rozwiązanie wymaga współpracy z operatorami.

My będziemy operatorów przekonywać, by w strefie centrum już po wyznaczeniu tych miejsc to rozwiązanie wdrożyć, to zależy od dobrej woli i współpracy z operatorami, a są podmioty, które niestety dosyć opornie przygotowują swój wkład do systemu. - dodaje Libicki.

Przypomnijmy, już teraz za porzucenie hulajnogi na chodniku, tak że przeszkadza w przejściu, grozi mandat w wysokości stu złotych.​

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE