Poznań

i

Autor: Unsplash

Powstała platforma, na której znajdziemy najważniejsze informacje o Wielkopolsce!

2023-02-13 13:43

Powstała platforma, na której znajdziemy wszystkie informacje o Wielkopolsce! Sprawdzimy rozmieszczenie szlaków turystycznych, szpitali czy dróg wojewódzkich. Projekt unijny kosztował 24 miliony złotych.

Wszystkie informacje o regionie w jednym miejscu! Powstała platforma internetowa, za pomocą której możemy dowiedzieć się więcej o Wielkopolsce. Na przykład, gdzie są ciekawe szlaki turystyczne czy poznać rozmieszczenie szpitali na terenie województwa.

- Ogromny zestaw danych dotyczący przestrzeni całego województwa. Danych, które obrazują, co w Wielkopolsce jest zebrane np. w formie map

mówi nam marszałek województwa wielkopolskiego, Marek Woźniak. Mieszkańcy za pomocą platformy mogą również sprawić, np. na co wydane zostały pieniądze z unii. Z kolei przedsiębiorcy, dzięki mapom zamieszczonym na stronie, mogą obejrzeć miejsce, gdzie będą inwestować.

- Oczywiście to będzie system otwarty, który będzie cały czas uzbrajany w nowe informacje. Przy tej dynamice zmian, on musi być aktualizowany właściwie codziennie.

Projekt unijny kosztował 24 milionów złotych. Informacje znajdziemy na stronie Systemu Informacji Przestrzennej Województwa Wielkopolskiego (SIPWW).

Jak dobrze znasz tabliczkę mnożenia?

Pytanie 1 z 27
2x8=?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE