Powstaje przystanek wiedeński na Głogowskiej. Zmiany w organizacji ruchu!

2021-07-29 10:53
Budowa przystanku wiedeńskiego Sielska na Głogowskiej
Autor: MPK Poznań

W najbliższą sobotę rusza przebudowa przystanku "Sielska" w kierunku Górczyna. Prace potrwają około miesiąca!

Nowy przystanek wiedeński ma powstać w miejscu istniejącego przystanku "Sielska" w kierunku Górczyna. Ma to ułatwić wsiadanie i wysiadanie z tramwaju osobom o obniżonej sprawności. W związku z pracami zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu drogowego, trasy linii tramwajowych pozostaną niezmienione. 

Przystanki wiedeńskie powstają tam, gdzie pasażerowie wsiadają do pojazdu komunikacji miejskiej bezpośrednio z jezdni. Aby to ułatwić, fragment jezdni na długości przystanku podwyższa się do poziomu chodnika (krawędź peronowa będzie wyniesiona o 22 cm powyżej główki szyny). Pierwszy raz ten sposób zastosowano w Wiedniu, stąd nazwa. Przystanek wiedeński to rozwiązanie szczególnie istotne dla osób starszych, mniej sprawnych, a także opiekunów z dziećmi w wózkach. Dzięki niemu bowiem łatwiej jest wsiąść i wysiąść z pojazdu. Takie rozwiązanie zastosowano już w Poznaniu m.in. na przystankach na ulicach Gwarnej, Strzeleckiej („Plac Wiosny Ludów” i „Łąkowa”), Górna Wilda („Różana”). Teraz zostanie wykorzystane na ul. Głogowskiej, a dokładnie - na przystanku „Sielska” w kierunku Górczyna.

- informuje MPK Poznań

Tymczasowy przystanek tramwajowo-autobusowy "Sielska" w kierunku Górczyna będzie przed skrzyżowaniem ul. Głogowskiej z Sielską. 

Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami na tym odcinku, będzie tam zwężona jezdnia w kierunku Górczyna. Jazda na wprost i skręt w ulicę Sielską będzie możliwy tylko z jednego pasa - po nim będą też jeździły tramwaje. 

Właściciele pojazdów o masie powyżej 3,5 t będą musieli korzystać z objazdu ulicami Palacza, Arciszewskiego i Ściegiennego.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Wywiadówka - Marszal (Pull The Wire)
M jak miłość przerwane. Kinga Zduńska nie może nagrać przez jeden istotny szczegół
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE