Pościg za pijanym kierowcą w Nowym Tomyślu

i

Autor: Komenda Powiatowa Policji w Nowym Tomyślu Pościg za pijanym kierowcą w Nowym Tomyślu

Policja

Pościg za pijanym kierowcą bez uprawnień w Nowym Tomyślu. Grozi mu więzienie

W czwartek, 23 marca policjanci z Nowego Tomyśla ruszyli w pościg za citroenem, który nie zatrzymał się po tym, jak funkcjonariusze zauważyli u niego brak zapiętych pasów. Nowotomyscy policjanci z grupy SPEED użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych, by wezwać uciekiniera do zatrzymania się. Pierwotnie kierowca zatrzymał się, jednak po chwili ruszył do ucieczki. Nie uciekł jednak daleko, gdyż uderzył w skarpę ziemi. Mężczyzna był pijany i miał czasowo odebrane prawo jazdy.

Nie miał zapiętych pasów, Policja z Nowego Tomyśla chciała go zatrzymać

W czwartek, 23 marca w Nowym Tomyślu, tamtejsi policjanci z grupy SPEED, przy ulicy Działkowej zauważyli kierowcę, jadącego Citroenem Berlingo, który nie miał zapiętych pasów. Postanowili go zatrzymać. Jednak, gdy ten nie zatrzymał się do kontroli, ruszyli za nim używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych.

Pościg za pijanym kierowcą w Nowym Tomyślu

Gdy kierowca zauważył sygnały policji, zatrzymał się, jednak, gdy, jak informują policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu, funkcjonariusz wysiadł z samochodu, wtedy kierujący pojazdem ruszył do ucieczki, niczym w filmach akcji. Na nieszczęście kierowcy, podczas skrętu i wjazdu na gruntową drogę, uderzył w skarpę, co spowolniło kierowcę i pozwoliło go policjantom zatrzymać. Po zatrzymaniu, alkohol był łatwo wyczuwalny u kierowcy.

Uciekającemu kierowcy z Nowego Tomyśla grozi więzienie

Po wyczuciu przez policjantów z Nowego Tomyśla woni alkoholu, zbadali go alkomatem. Badanie wykazało niespełna promil alkoholu w wydychanym powietrzu. W dodatku okazało się, że 40-latek z gminy Nowy Tomyśl, ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz za złamanie tego zakazu grozi mu przed sądem nawet do pięciu lat więzienia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE