Pościg na ulicach Poznania. 54-latek nie powinien w ogóle siadać za kółko!

i

Autor: Wielkopolska Policja Pościg na ulicach Poznania. 54-latek nie powinien w ogóle siadać za kółko!

Na sygnale

Pościg na ulicach Poznania. 54-latek nie powinien w ogóle siadać za kółko!

2023-04-01 12:53

54-latek nie miał zamiaru zatrzymać się do policyjnej kontroli. Mężczyzna na widok radiowozu zaczął uciekać. Okazało się, że był kompletnie pijany i miał zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz musi liczyć się z karą więzienia.

Do zdarzenia doszło 22 marca na ulicach Poznania. Policjanci otrzymali informacje, że po mieście porusza się samochód z mężczyzną, który może być pod wpływem alkoholu. - Kiedy policjanci natychmiast pojechali na miejsce, zobaczyli wskazany pojazd. Po wydaniu sygnału do zatrzymania, kierowca nie zareagował, gwałtownie przyśpieszył i zaczął uciekać. Mundurowi ruszyli za nim w pościg. Po kilku minutach kierowca porzucił swój pojazd na ulicy Bukowej w Poznaniu i zaczął uciekać pieszo. Po krótkim pościgu został skutecznie zatrzymany - relacjonuje mł. asp. Marta Mróz z biura prasowego poznańskiej policji.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że powodem takiego zachowania kierowcy był fakt, że w 2017 roku otrzymał sądowy, bezterminowy zakaz prowadzenia pojazdów. To jednak nie wszystko. - Ponadto mężczyzna był pijany. Miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie - wyjaśnia mł. asp. Mróz.

54-latek został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. Mężczyźnie grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Dostał 21 tys. zł mandatu! Nagranie policyjnego pościgu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE