Popularny sklep znika z mapy Poznania. Winne remonty w centrum miasta?!

i

Autor: Google Earth Popularny sklep znika z mapy Poznania. Winne remonty w centrum miasta?!

Popularny sklep znika z mapy Poznania. Winne remonty w centrum miasta?!

2022-12-08 13:40

Wiele popularnych czy wręcz kultowych miejsc znika z mapy Poznania. Tym razem mowa o sklepie, który funkcjonował przez wiele lat przy placu Wolności w Poznaniu. - Decyzję wymusiła sytuacja w centrum Poznania, czyli prowadzona nieudolnie i zbyt długo tzw. rewitalizacja, która de facto doprowadziła do realnej degradacji przestrzeni ścisłego centrum - czytamy w pożegnalnym komunikacie.

Popularny sklep znika z mapy Poznania

Galeria Techne to jeden z bardziej rozpoznawalnych sklepów, który znajduje się przy placu Wolności w Poznaniu. Przedstawiciele sklepu z biżuterią i zegarkami wydali długi komunikat na temat zamknięcia się lokalu.

- Ze smutkiem w sercu podjęliśmy trudną decyzję: TECHNE z końcem roku zamyka swoją dotychczasową działalność przy placu Wolności. To było zawsze dla nas ważne miejsce: stworzone z fascynacji designem i biżuterią autorską, ale przede wszystkim współtworzone przez ludzi, zarówno świetnych projektantów, jak i WAS, naszych klientów - czytamy w mediach społecznościowych.

Sklep otwarty będzie do końca 2022 roku. Potem swoją działalność będzie kontynuował w internecie. - Mamy pełną świadomość zmieniającego się świata i staramy się do niego dostosowywać. Zmiana jest wyzwaniem, ale też okazją. W tej sytuacji Techne przenosi swoją dotychczasową działalność do Internetu i tylko tu zostaniemy z projektami biżuteryjnymi - mówią przedstawiciele, którzy w ten sposób chcą kontynuować rodzinną tradycję jubilerską sięgającą XIX wieku.

Skąd decyzja o zamknięciu Techne?

Przedstawiciele Techne zdradzili także dlaczego podjęli decyzję o zamknięciu sklepu stacjonarnego. - Na naszą decyzję nie wpłynęła ani pandemia, ani kryzys energetyczny czy wojna w Ukrainie. Decyzję wymusiła sytuacja w centrum Poznania, czyli prowadzona nieudolnie i zbyt długo tzw. rewitalizacja, która de facto doprowadziła do realnej degradacji przestrzeni ścisłego centrum - mówią. - Kumulacja przeciągających się remontów odcięła nas od reszty miasta i skutecznie doprowadziła do zniechęcenia poznaniaków do odwiedzania centrum - dodają.

Pracownicy Techne przyznają wprost, że by do nich dotrzeć "trzeba wykazać szczególną determinację".

- Rozumiemy wszystkich, którzy tego trudu nie chcą podejmować. Niestety sytuacja w centrum się pogarsza. Teraz rozpoczynają się prace przed naszymi oknami. Potrwają prawdopodobnie rok, ale nie wiemy czy ten termin zostanie dotrzymany, bo miasto nas wielokrotnie wprowadzało w błąd zmieniając harmonogramy i nie dotrzymując terminów. Ta niepewność jest destrukcyjna i powoduje frustrację - opisują.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE