Poznańska restauracja jedną z najlepszych w Europie. Dostała prestiżową nagrodę

i

Autor: Shutterstock

Gastronomia

Ponad 600 lokali z kuchnią polską. Kto zdobędzie tytuł „Najlepszej Restauracji 2024”?

Trwa kolejna edycja plebiscytu „Najlepsza Restauracja 2024”. Jest to konkurs konsumencki organizowany w ramach programu odpowiedzialności społecznej Polskie Skarby Kulinarne. Dodajmy, że w plebiscycie bierze udział ponad 600 lokali serwujących kuchnię polską z 15 szlaków kulinarnych.

To piąta edycja plebiscytu „Najlepsza Restauracja”. Konsumenci już teraz mogą oddawać głosy na wybrane lokale.

Najlepsza Restauracja 2024. W plebiscycie udział bierze 600 lokali

Zdaniem zwycięzców poprzednich edycji, otrzymanie tytułu „Najlepsza Restauracja 2023” jest uhonorowaniem ciężkiej pracy całego zespołu. Według Patrycji Czerskiej z restauracji Hektor1970 plebiscyt ma charakter narodowy, patriotyczny. Z kolei Renata Kamienik, właścicielka restauracji DaVinci wskazuje, że kuchnia polska jest dla nas najważniejsza i nagroda ta to docenienie nas restauratorów jako naszej faktycznej i autentycznej pracy – informuje serwis horecanet.pl.

Piąta edycja plebiscytu wystartowała 22 maja. Bierze w niej udział ponad 600 restauracji znajdujących się na 15 szlakach Polskich Skarbów Kulinarnych. Warto dodać, że są to zarówno lokale znajdujące się w dużych miastach, jak i te w mniejszych miejscowościach.

Początki programu Polskie Skarby Kulinarne sięgają 2018 roku. Inicjatywa wywodzi się z prowadzonego przez MAKRO Polska projektu Kulinarne Zjednoczenie Polski, którego zwieńczeniem była książka kucharska „Sto receptur na sto lat niepodległości".

W Zgierzu powstała pierwsza w Polsce restauracja samochodowa!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE