study_and_help to projekt skierowany do tegorocznych maturzystów

i

Autor: fot. pixabay.com - zdjęcie ilustracyjne study_and_help to projekt skierowany do tegorocznych maturzystów

Ponad 30 nauczycieli uczy za pomocą INSTAGRAMA! Na pomysł wpadła studentka z Poznania!

2020-04-16 10:21

Tegoroczne egzaminy maturalne odbędą się najwcześniej w połowie czerwca. To spędza sen z powiek wielu maturzystom. Z pomocą przyszła im studentka z Poznania, która założyła profil z internetowymi korepetycjami.

Sara Kasprzyk-Andrzejczak, mgr biotechnologii, a obecnie studentka II roku medycyny postanowiła, że nie będzie biernie patrzyła na sytuację maturzystów. Założyła w serwisie Instagram specjalny profil o nazwie „study_and_help”. Ponad trzydziestu nauczycieli prowadzi na nim internetowe korepetycje. 

Publikujemy posty, relacje na instastory, prowadzimy transmisje live. Uczniowie mogą sami zadawać pytania do nauczycieli, którzy później odpowiadają na nie. Jest jeszcze kilka pomysłów do zrealizowania

Mówi Sara Kasprzyk-Andrzejczak, założycielka akcji. Jednak profil został stworzony nie tylko po to, by pomóc uczniom, ale też medykom w ramach akcji koronazgłowy.pl. Maturzyści, którzy chcą zapisać się na korepetycje muszą najpierw przeznaczyć małą cegiełkę właśnie na tę zrzutkę.

Wystarczy wejść w link, który znajduje się w opisie na naszym profilu i wpłacić tam chociaż minimalną kwotę 15 złotych. Potem w wiadomości na Instagramie wystarczy odesłać potwierdzenie wpłaty, może to być np. zrzut ekranu. Po spełnieniu tych warunków my akceptujemy prośbę na Instagramie o obserwowanie profilu, ponieważ jest on dostępny tylko dla osób, które wsparły zrzutkę.

W akcję włączyli się nauczyciele, prowadzący korepetycje praktycznie z każdego przedmiotu. Kolejni zgłaszają swoją chęć pomocy. Nie brakuje też maturzystów, którzy są chętni na tego typu formę powtórek. Profil na „study_and_help” można odwiedzić klikając ten link STUDY_AND_HELP NA INSTAGRAMIE

Posłuchaj o nadciśnieniu tętniczym u dzieci i młodzieży. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Sonda
Czy maseczki ochronne powinny być rozdawane za darmo?
COŚ DOBREGO #005