Ponad 25 milionów na remont trasy PST! O jaki remont chodzi?

2021-10-26 14:47
Tramwaj na trasie PST
Autor: Łukasz Janowicz/MPK Facebook Tramwaj na trasie PST

Trasa Poznańskiego Szybkiego Tramwaju przejdzie gruntowny remont. Miasto otrzyma na ten cel ponad 25 milionów złotych. Pieniądze pochodzą z rządowego programu Polski Ład.

25,5 miliona złotych otrzyma Poznań na remont trasy PST. Zastępca prezydenta Poznania, Mariusz Wiśniewski zaznacza, że prace będą podzielone na trzy etapy i będą dotyczyły między innymi gruntownej wymiany torów. W planach jest również przebudowa przystanków tramwajowych wzdłuż trasy.

Tak naprawdę od momentu, kiedy trasa została oddana w latach 90., PST gruntownego remontu nie przeszła. Celowo przekładaliśmy ten remont do czasu, kiedy nie zakończymy pierwszego etapu budowy trasy tramwajowej na Naramowice.

Daty rozpoczęcia remontu pestki nie jest jeszcze znana. Najwcześniej ruszy ona po zakończeniu budowy trasy tramwajowej z Wilczaka na Naramowice. Remont trasy PST może potrwać blisko pół roku.

Chcielibyśmy wykorzystać przynajmniej część tego czasu letniego, okresu wakacji. Gdybyśmy zaczęli tak w czerwcu, to wtedy czerwiec, lipiec, sierpień to są już trzy miesiące i myślę, że wrzesień, październik byłyby jeszcze do przeżycia, choć to nie jest lekki okres.

Miasto ma teraz pół roku na rozpisanie przetargu i wyłonienie wykonawcy remontu. Urzędnicy szacują, że wymiana torów na trasie PST będzie kosztowała blisko 30 milionów złotych.

Halloween - najlepsze piosenki na 31 października
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE