Do kiedy złożyć PIT? Jak rozliczyć online?

i

Autor: Ministerstwo Finansów Do kiedy złożyć PIT? Jak rozliczyć online?

Rozliczać się można dopiero od miesiąca

Ponad 200 tysięcy Wielkopolan złożyło już PIT-y za zeszły rok

2023-03-08 15:57

Od połowy lutego możemy rozliczać się z Urzędem Skarbowym. Wielkopolanie w tym roku najczęściej wybierali rozliczenia elektroniczne.

Od prawie miesiąca możemy rozliczać się z urzędem skarbowym. Wielu mieszkańców Wielkopolski złożyło już swoje PIT-y. Dużą popularnością cieszy się usługa "twój E-PIT"

Informacje, które są prezentowane w ramach tej usługi, są w bardzo przystępny i czytelny sposób przedstawione podatnikowi w ramach swojego konta. Jeśli chodzi o województwo wielkopolskie, to w usłudze Twój E-PIT jest już ponad 200 tysięcy zeznań.- Powiedziała nam Małgorzata Spychała-Szuszczyńska z Krajowej Administracji Skarbowej.

Wypełniając zeznanie elektronicznie, możemy także liczyć na szybszy zwrot nadpłaty.

Jeżeli pokazuje się, że z takiego rozliczenia mamy nadpłatę, to w przypadku rozliczenia elektronicznego taka nadpłata musi zostać zwrócona przez KAS. w krótszym terminie, a więc 45 dni. - dodaje Spychała-SzuszczyńskaRozliczenia można składać do 2 maja, jeśli do tego czasu sami nie zaakceptujemy swojego PIT-a, system zrobi to za nas automatycznie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE