Pomnik Bohdana Smolenia już stoi! Droga do jego powstania nie była łatwa [AUDIO]

2021-06-10 12:58 Ewa Stefanowicz

Bohdan Smoleń to kultowa postać i legenda polskiego kabaretu. Był mocno związany z Wielkopolską, dlatego po jego śmierci narodził się pomysł, by w Poznaniu stanął jego pomnik. Ostatecznie złożyli się na niego sympatycy aktora. Rozmawiamy z pomysłodawcą całego przedsięwzięcia. Droga do powstania pomnika Bohdana Smolenia nie była łatwa!

Bohdan Smoleń zmarł w 2016 roku. Aktor był mocno związany z poznaniem, chociażby za sprawą kabaretu Tey. Pod Mosiną swoją siedzibę ma założona przez niego fundacja Stworzenia Pana Smolenia. Już w 2018 roku zdecydowano, że artyście należy się pomnik.

Przyjaciel Bohdana Smolenia, Krzysztof Deszczyński​ zajął się jego przygotowaniem na własną rękę. Zaczęło się od zbiórki funduszy. Ta szła całkiem nieźle, do czasu światowej pandemii. Gdy nie można było zbierać środków podczas koncertów i występów, zbiórka przeniosła się do internetu.

W końcu powstał pomnik Bohdana Smolenia, jednak nie można było go oficjalnie odsłonić. Teraz gdy koronawirus odpuszcza, nareszcie jest ku temu okazja. O szczegółach imprezy przeczytacie poniżej:

ESKA XD #024 - pieniądze polskich piłkarzy, hity na Euro, przystojniacy z tureckich seriali

Uroczyste odsłonięcie pomnika Bohdana Smolenia odbędzie się 11.06 na skwerku przy ulicach Rybaki i Strzałowej w centrum Poznania. Start o 21:30.

Ewa Stefanowicz rozmawiała z Krzysztofem Deszczyńskim nie tylko o przebiegu imprezy, ale także o trudnościach, jakie kamienny Bohdan Smoleń musiał pokonać, by wreszcie stanąć na właściwym miejscu.

Posłuchaj całej rozmowy z Krzysztofem Deszczyńskim
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE