Polski Teatr Tańca świętuje Narodowy dzień Tańca! Zamiast ulic Poznania wirtualny taniec! [WIDEO]

2020-05-02 10:01 IN
Narodowy Dzień Tańca/ zdj. ilustracyjne
Autor: FabricioMacedoPhotos/pixabay.com

Chociaż koronawirus pokrzyżował im plany, oni nie dali za wygraną. Polski Teatr Tańca, planował Obchodzenie Narodowego Dnia Tańca polonezem na ulicach Poznania wykonanym wraz z mieszkańcami miasta.

W związku z pandemią Polski Teatr Tańca postanowił występ na ulicach Poznania przenieść do świata wirtualnego. Na Facebooku teatru pojawił się filmik, w którym poloneza tańczą ludzie Poznania i nie tylko.

Zaprosiliśmy do udziału w naszej akcji internetowej aktorów, muzyków, sportowców, dziennikarzy, fotografików, lekarzy, reżyserów, choreografów i tancerzy z Poznania i z całej Europy. Daliśmy im filmowy instruktaż i muzykę do poloneza, a oni nagrali się jak tańczą - mówi Robert Chodyła - producent i koordynator programowy Polskiego Teatru Tańca.

To jednak nie koniec obchodów Narodowego Dnia Tańca.

Zachęcamy tych, którzy obejrzą nasz film do podjęcia wyzwania. Zatańczenia w domu przed kamerką komputera czy telefonu kilku kroków i figur z poloneza i wklejenia swojego nagrania w komentarzu do naszego filmu. To może być nawet zdjęcie - dodaje.

W ten sposób każdy włączy się w taneczny korowód. Niewykluczone że z nadesłanych prac powstanie pokaz tańca w formie większego filmu. Swoje wykonania przesyłać można do poniedziałku 4 maja, do godz. 10.00.  Wydarzenie odbywa się w ramach akcji #tańczMY, której patronem jest Instytut Muzyki i Tańca.

Ścieżka w koronach drzew w Poznaniu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.