Poznańscy policjanci posiadają własny koniowóz

i

Autor: KMP w Poznaniu Ciężarówka DAF Poznańskiego Ogniwa Konnego

Policja

Policyjny koniowóz wrócił do służby

2023-05-24 9:17

Policjanci z Poznańskiego Ogniwa Konnego otrzymali wyremontowaną Ciężarówkę DAF, która służy do przewozu koni. Dzięki modernizacji teraz samochód może przewozić ich większą liczbę. Posiada także specjalne zaplecze, umożliwiające lepsze zabezpieczanie wydarzeń.

Odnowiony "koniowóz" wrócił do poznańskich policjantów. Wcześniej przeszedł czteromiesięczny remont, który ufundowało Starostwo poznańskie.

Remont obejmował m.in. renowację i odnowienie przedziału dla przewozu koni, przedziału socjalnego dla policjantów oraz malowanie nadwozia i nowe oklejenie - wyjaśnia Łukasz Paterski z poznańskiej Policji.

Pojazd może pomieścić teraz 6 wierzchowców i taką samą liczbę jeźdźców.

Policjanci pracujący na co dzień z końmi biorą udział w różnego rodzaju zabezpieczeniach imprez masowych, sportowych, kulturowych, czy zgromadzeniach. Policjant siedzący na koniu jest w stanie zobaczyć więcej z wysokości, niż patrol pieszy. Dzięki temu może szybciej reagować - dodaje Paterski.

Modernizacja "koniowozu" kosztowała 200 tysięcy złotych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE