Policjanci zabezpieczyli podrobioną odzież za prawie pół miliona złotych!

2021-10-27 8:21
kajdanki
Autor: fot. pixabay.com Zdjęcie ilustracyjne

Poznańscy policjanci zabezpieczyli odzież z podrobionymi znakami towarowymi o wartości ponad 460 tys. złotych. Pokrzywdzonymi są znani producenci odzieży. 42-letni mężczyzna został zatrzymany. Za ten proceder grozi mu kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

14 października br. policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali 42-letniego mieszkańca województwa wielkopolskiego. Jest on podejrzewany o wprowadzanie do obrotu odzieży z podrobionymi znakami towarowymi znanych i drogich marek odzieżowych. Szacunkowa wartość strat wyniosła 469.500 zł.

Policjanci ustalili, iż mężczyzna prowadząc stronę internetową, w wirtualnym biurze w Poznaniu sprzedawał podrobioną odzież, którą opisywał jako oryginalną. Natomiast w podpoznańskim Luboniu posiadał dwa magazyny, w których przechowywał podróbki i wysyłał je do swoich klientów. Funkcjonariusze w trakcie przeszukania magazynu znaleźli i zabezpieczyli łącznie 1840 sztuk odzieży opatrzonych podrobionymi znakami towarowymi drogich marek.

Zgodnie z art. 305 Ustawy o prawie własności przemysłowej, za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 2 lat.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE