POLICJA

i

Autor: Policja POLICJA

kryminał

Policjanci z Wolsztyna zatrzymali pijanego kuriera. Miał ponad promil alkoholu w organizmie!

2023-05-03 14:55

Pod koniec kwietnia 2023 roku do Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie wpłynęła informacja, że jeden z kierowców firmy kurierskiej może być pod wpływem alkoholu. Jak się okazało, to nie był jego jedyny grzech.

Pijany kurier pod Wolsztynem odpowie przed sądem

- W rejon Nowej Wsi i Kopanicy, gdzie był widziany skierowany został patrol Wydziału Ruchu Drogowego. Mundurowi po krótkiej penetracji terenu zlokalizowali opisane przez zgłaszającego auto i nakazali kierowcy zatrzymanie się do kontroli – przekazała Komenda Powiatowej Policji w Wolsztynie.

Jak się okazało, 46-letni mieszkaniec powiatu zielonogórskiego miał w organizmie około 1,17 promila. Podczas całej kontroli policjanci ustalili, że to nie jedyne przewinienie tego mężczyzny. Kurier miał już kilka miesięcy wcześniej prowadzić pojazd mechaniczny pod wpływem alkoholu. Zatrzymano wtedy jemu prawo jazdy.

Mężczyzna został poinformowany o wszczęciu postępowania przygotowawczego, którego materiały przekazane zostaną do sądu. Karą w tym przypadku może być nawet dwuletnie pozbawienie wolności.

Policjanci z poznańskiego Archiwum X zatrzymali podejrzanego o zabójstwo sprzed 22 lat
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE