Policjanci pomagają seniorom! Przeczytaj jak!

2021-04-12 13:35
Policja dyżur policyjny
Autor: Wielkopolska Policja

W jaki sposób działają oszuści w pandemii? Co zrobić, aby nie zostać ich ofiarą? Na te i inne pytania będą odpowiadać seniorom, policjanci podczas dyżurów telefonicznych.

Policjanci informują na temat zagrożeń z jakimi starsi poznaniacy mogą się spotkać na co dzień. Podpowiadają, do kogo seniorzy mogą zwrócić się w razie niebezpieczeństwa oraz jak na nie reagować.

Dyżury odbywają się w każdy wtorek w godz. 12.00-14.00 pod numerem tel. 887 666 508

informują policjanci.

Podkreślają również, że w czasie pandemii, oszuści starają się wyłudzać pieniądze, proponując, między innymi, szczepionki bez konieczności oczekiwania na termin oraz swoje usługi w związku z dezynfekcją mieszkań. Dzięki temu dostają się do domów starszych poznaniaków i kradną im pieniądze oraz wartościowe rzeczy. Zdarza się również, że oszuści podają się za policjantów.

Ostrzegamy: każdy kto dzwoni, podaje się za policjanta i prosi o przekazanie lub przelanie na konto pieniędzy TO OSZUST!

mówi Marta Mróz z policji.

Porady telefoniczne powstały we współpracy Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu i Centrum Inicjatyw Senioralnych.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Powrót do szkoły. Pamiętasz coś z fizyki? To powinien być BANAŁ!

Pytanie 1 z 10
Jednostką siły jest:
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE