Policja nie pyta już kierowców o cel podróży! Jest MNIEJSZA szansa na mandat!

2020-04-24 16:30
Policja
Autor: arembowski/CC0/pixabay.com

Można już bez obaw o mandat podróżować samochodem! W związku z luzowaniem ograniczeń policja nie będzie pytała już kierowców o cel ich podróży. Przeczytajcie więcej na stronie internetowej ESKI Poznań.

W związku z pandemią koronawirusa rząd jakiś czas temu wprowadził ograniczenia w przemieszczeniu się. Samochodem można było poruszać się tylko w przypadku wyraźnej, życiowej potrzeby. Chodziło na przykład o dojazdy do pracy, sklepu czy lekarza. Jednak od 20 kwietnia obowiązują mniej restrykcyjne przepisy. Zniesiony został między innymi opisywany wyżej zakaz przemieszczania się. Co to oznacza w praktyce?

Jest bardzo małe prawdopodobieństwo, że policjant zapyta nas o cel podróży. Można swobodnie pojechać samochodem na myjnie, wymienić opony na letnie czy po prostu wybrać się na przejażdżkę, jeżeli ktoś ma taką potrzebę. Nadal obowiązują jednak inne ograniczenia, o których warto pamiętać. Dotyczą one również przebywania w samochodach.

Nosa i ust NIE TRZEBA zasłaniać jeżeli samochodem jedziemy sami lub z osobą, z którą mieszkamy. Jeżeli natomiast w jednym pojeździe znajdują się osoby, które nie mieszkają pod jednym dachem, wszystkie muszą zakrywać nos i usta. Warto pamiętać również o ograniczeniach w miejscach publicznych, którymi bez wątpienia są chociażby stacje benzynowe czy myjnie samochodowe. W tych miejscach jest obowiązek zakrywania nosa i ust. Na stacjach warto również pamiętać o założeniu jednorazowych rękawiczek.

Skontaktuj się z nami - Poznań
Autor: ESKA POZNAŃ Skontaktuj się z nami - Poznań
Zimne stopy i dłonie. Posłuchaj, co mogą oznaczać. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami
COŚ DOBREGO #11
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE