alkohol

i

Autor: Canva

Opinie

Polacy nieprzychylni planom ograniczenia sprzedaży alkoholu. Jest najnowszy sondaż!

Według sondażu United Surveys by IBRiS, którego wyniki zostały opublikowane w środę, 15 maja ponad połowa Polaków jest przeciwna jakimkolwiek nowym zakazom w sprawie sprzedaży alkoholu, a blisko dwie trzecie jest przeciwna prohibicji po godzinie 22:00, tak jak to już ma miejsce w wielu miejscach Polski.

Polacy nie chcą ograniczeń w sprawie alkoholu - sondaż

Sondaż przeprowadzony przez United Surveys by IBRiS dla Dziennika Gazety Prawnej i RMF FM przedstawia jasno, że Polacy nie są zainteresowani planami rządu dotyczącymi zmian w sprzedaży alkoholu. Chodzi o zakaz sprzedaży na stacjach benzynowych i całościowy zakaz sprzedaży po godzinie 22:00.

Polacy sprzeciwiają się planom rządu!

Według sondażu United Surveys by IBRiS dla DGP i RMF FM aż 55 procent Polaków jest przeciwnych zakazowi sprzedaży alkoholu na stacjach benzynowych, a 64 procent nie chce, by wprowadzono ogólny zakaz sprzedaży alkoholu po godzinie 22:00. Obydwu zakazom najbardziej sprzeciwiają się najmłodsi.

Najmłodsi zdecydowanie przeciwni zakazom

Młodość to okres buntu. Tak jest też w przypadku zakazu sprzedaży alkoholu po 22:00 i na stacjach benzynowych. W przypadku stacji paliw sprzeciwia się aż 85 procent ankietowanych w wieku 18-29 lat, a w drugim temacie jest to 80 procent. Jedyną grupą przychylną nowym zakazom jest grupa 70+. W dodatku Polacy są za zakazem sprzedaży alkoholu przez Internet. W tej kwestii tylko grupa 18-29 jest wyraźnie przeciwna.

Czy po wprowadzeniu zakazów pojawi się szara strefa? Zobaczcie te działania policji

Ceny ALKOHOLU w górę? Bez Wódki Wódka lepiej TAŃSZA! Polacy byliby SZCZĘŚLIWI! | Co Ludzie Powiedzą