Ziemniaki / zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Pixabay Ziemniaki / zdjęcie ilustracyjne

Kuchnia

Pół szklanki zmieni gotowane ziemniaki nie do poznania. Wystarczy dodać w trakcie gotowania!

To, jak gotować ziemniaki, nie trzeba nikomu mówić. To jedna z najprostszych kuchennych czynności. Jednak możecie być zaskoczeni tym, jak jeden trik może zmienić nie do poznania smak ziemniaków. Jesteśmy przyzwyczajenia do solenia wody na ziemniaki. A co byście powiedzieli, żeby tego nie robić?

Gotowanie ziemniaków najprostszym obiadem

Nie ma nic trudnego w przygotowaniu gotowanych ziemniaków. Obieramy je, solimy wodę i gotujemy do momentu, w którym staną się miękkie. Tak bardzo przyzwyczailiśmy się do solonych ziemniaków, że bez soli nie mają dla większości z nas żadnego smaku. Można jednak to zmienić.

Sok z cytryny do gotujących się ziemniaków

Pół szklanki soku z cytryny może całkowicie zmienić smak i strukturę ziemniaka. Dzięki temu dodatkowi ziemniaki nie będą czerniały, nie rozpadną się. Możemy je podać zarówno do obiadu, choć idealnie będą nadawać się do sałatek. Można użyć także octu, jeśli chcemy uzyskać bardziej intensywny, ostry smak.

Ziemniaki są zdrowe!

Kiedyś słyszeliśmy od bliskich, że jeżeli chcemy przytyć, to powinniśmy jeść ziemniaki, gdyż są tuczące. Nic bardziej mylnego! Ziemniaki mają mniej kalorii od jabłek. Mają też od nich więcej witaminy C od jabłek. Mają także mniej kalorii od kasz i makaronów. Mają dużo białka, węglowodanów i błonnika.

Jeśli jednak chcemy coś bardziej tuczącego, to zobaczcie ceny największego poznańskiego przysmaku!

Bataty, pataty, słodkie ziemniaki: co to jest? Właściwości batatów i zastosowanie kulinarne
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE