Pogoda dopisuje - motocykliści wyjechali na drogi. Pierwszy śmiertelny wypadek w Wielkopolsce

2021-02-22 13:58 marc
Śmiertelny wypadek na trasie Świętno-Kębłowo
Autor: Nadesłane/Czytelnik

Weekendowa pogoda i ta która towarzyszyć nam będzie w najbliższych dniach sprawiła, iż na drodze pojawiło się wielu motocyklistów. Wczorajszy dzień nie zakończył się jednak szczęśliwie dla 26-letniego motocyklisty z powiatu wolsztyńskiego. Młody mężczyzna zginął na miejscu w wypadku w powiecie wolsztyńskim (pomiędzy wsiami Świętno a Kębłowo).

W niedzielę - około godziny 15:30 na drodze pomiędzy Kębłowem a Świętnem doszło do wypadku, w którym uczestniczyli kierujący Fordem Mondeo oraz motocyklista. Policjanci, którzy zostali skierowani na miejsce zdarzenia ustalili, że autem kierował 63-letni mieszkaniec Wolsztyna, natomiast drugim uczestnikiem zdarzenia był 26-letni mieszkaniec Starej Dąbrowy kierujący motocyklem Yamaha.

Do zdarzenia doszło w sytuacji, gdy kierujący Fordem podjął manewr skrętu w lewo do pobliskiej posesji, natomiast motocyklista rozpoczął jego wyprzedzanie. W następstwie tego doszło do zderzenia pojazdów. Motocyklista z poważnymi obrażeniami ciała, m.in. z urazem czaszkowym-mózgowym oraz urazami wielonarządowymi został przetransportowany przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala w Nowej Soli.

Na miejscu pracowali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Wydziału Prewencji oraz technik kryminalistyki, który przeprowadził i jego oględziny.

Policjanci kierowali ruchem przywracając pełną przejezdność drogi około 19:00. W sprawie wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze w ramach którego ustalane będą wszelkie okoliczności i przyczyna wypadku.

Rajd offroadowy Rainforest Challange Poland, ostatni trening na elbląskim poligonie

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl