Pociąg PKP na dworcu w Zielonej Górze

i

Autor: Honorata Szkudlarek

PKP

Pociągi do Warszawy wciąż wolniejsze niż przed remontem trasy

2023-05-24 16:08

Od lat trwa remont trasy kolejowej E20 - łączącej Poznań z Warszawą. Jak się okazuje, mimo wcześniejszych deklaracji do Warszawy nadal dojedziemy wolniej niż przed rozpoczęciem prac modernizacyjnych.

Sześć lat remontu, ponad 2 miliardy złotych na prace przy trasie kolejowej, a podróż z Poznania do Warszawy nadal będzie trwała dłużej niż przed remontem.

- Mówimy o tym, żeby ludzie korzystali z transportu zbiorowego, zachęcamy ich do tego. No właśnie, jak ich zachęcamy? Poprzez poprawianie dostępności komunikacją zbiorową, czy przez trochę nieprzemyślane decyzje?- komentuje miejski radny Paweł Sowa.

Przed remontem pociągiem do Warszawy mogliśmy dojechać w 2 godziny i 25 minut. Teraz ta podróż trwa o około 25 minut dłużej. Sytuacja miała zmienić się w czerwcu, ale czas przejazdu udało się skrócić jedynie o 3 minuty.

- Jeszcze w tym roku planowane jest skrócenie czasu przejazdu. Zakończona będzie wtedy modernizacja odcinak Poznań-Warszawa Zachodnia. Niedotrzymanie deklarowanego terminu skrócenia czasu przejazdu wynika z ujawnienia olbrzymiej liczby niewybuchów w okolicach Ożarowa Mazowieckiego - powiedział nam Karol Jakubowski z PKP-PLK.

Kolejarze zaznaczają także, że głównym celem modernizacji było zwiększenie przepustowości trasy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE