Po majówce dzieci wracają do szkół! Czy Poznań jest gotowy na lekcje stacjonarne?

2021-04-30 21:32 DR
Szkoła
Autor: sobima/Pixabay/cc0 Nauka hybrydowa od poniedziałku - szkoły gotowe na powrót uczniów

Zgodnie z decyzją rządu po długim weekendzie majowym naukę stacjonarną rozpoczną najmłodsze dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych. Poznańskie placówki są na to przygotowane. Tak przynajmniej twierdzą urzędnicy. Przeczytajcie więcej na naszej stronie internetowej.

Lekcje, tak jak wcześniej, będą odbywać się w ścisłym reżimie sanitarnym. Poznańskie szkoły są zaopatrzone w środki ochronne. Już wcześniej wypracowano odpowiednie procedury. Gdy dyrekcja placówki zgłasza zapotrzebowanie np. na płyny dezynfekujące czy rękawiczki jednorazowe, ich zapasy są na bieżąco uzupełniane. Na przyjęcie uczniów przygotowane są również sale lekcyjne i inne pomieszczenia. Szkoły, w miarę możliwości, zadbały o to, aby maluchy z poszczególnych klas nie miały ze sobą kontaktu w przerwach pomiędzy zajęciami. 

Procedury obowiązujące w placówkach są na bieżąco aktualizowane, dzięki temu są dostosowane do obecnej sytuacji. Każda szkoła posiada inne warunki lokalowe. Dlatego za organizację pracy w czasie pandemii oraz bezpieczeństwo uczniów, nauczycieli i pracowników odpowiada dyrektor placówki, który najlepiej zna panujące w niej warunki. To właśnie z dyrekcją szkoły w pierwszej kolejności powinni kontaktować się rodzice dzieci. 

Poznaniak wpisany do księgi rekordów Guinnessa! Pobił rekord w ice swimmingu!

Młodzież ze starszych klas podstawówek oraz szkół średnich kontynuuje na razie naukę zdalną. Ósmoklasiści, którzy pod koniec maja przystąpią do egzaminu na zakończenie szkoły mogą jednak brać udział w konsultacjach z przedmiotów, z jakich będą zdawać test. Szkoły zapewniają także dzieciom opiekę w świetlicy oraz naukę zdalną - jeśli w domu nie mają oni takiej możliwości. 

15 maja młodzież z klas 4-8 szkół podstawowych oraz szkół średnich przejdzie na naukę hybrydową. W Poznaniu takie rozwiązanie zostanie wprowadzone po raz pierwszy. Bardzo ważne jest, aby uczniowie i ich rodzice zapoznali się z organizacją pracy szkoły w tym trybie. Zasady wprowadzone w poszczególnych placówkach mogą się od siebie różnić. Warto na bieżąco śledzić informacje przekazywane przez dyrektorów.

Pod koniec miesiąca, 29 maja do wszystkich szkół ma wrócić nauka stacjonarna.