Parowozy WRACAJĄ na wielkopolskie tory! Gdzie spotkać wyjątkowe składy? [ROZKŁAD JAZDY]

2021-01-15 19:02 DR
Parowozy
Autor: Parowozownia Parowozy

Przejażdżka składem napędzanym przez parowóz to nie lada gratka dla miłośników kolei. Okazuje się, że parowozy wróciły na wielkopolskie tory. Kiedy i gdzie będzie można je zobaczyć? Ile kosztują bilety? Sprawdźcie na naszej stronie internetowej.

Po kilku tygodniach przerwy wraca atrakcja na punkcie której szaleją turyści z całej Polski, a także z zagranicy. Chodzi oczywiście o parowozy, które powracają do kursowania na regularnych liniach pasażerskich. Pierwszy kurs już 16 stycznia. 

Z przyjemnością informujemy, że od 16 stycznia 2021r. wznawiamy ruch planowy parowozów! Od poniedziałku do piątku kursy będą prowadzone na linii Wolsztyn – Leszno, a w soboty na trasie Wolsztyn – Poznań

informuje wolsztyńska parowozownia na swojej oficjalnej stronie internetowej. 

Co warto zabrać zimą w góry?

Wielkopolska: Parowozy wracają na trasy! [ROZKŁAD JAZDY]

Od poniedziałku do piątku pojedzie z Wolsztyna do Leszna (odjazdy o godz. 5.34 i 11.41; powrót o 7.41 i 13.35), a w soboty do Poznania (odjazdy o 6.45 i 14.06; powrót o 10.29 i 16.56).

Warto jednak pamiętać, że podróż parowozem jest dłuższa od tej nowoczesnym składem. Z Poznania do Wolsztyna jedzie się ponad 2 godziny i 40 minut.