Parkingi Park & Ride nie cieszą się w pandemii dużą popularnością? Sprawdź szczegóły!

2021-04-22 14:47 Michalina Maciaszek
parking Park and Ride
Autor: ZTM Poznań

Przez ostatni miesiąc na wszystkich czterech parkingach w Poznaniu, zostawiono auta 1900 razy. Przypomnijmy, że miasto dysponuje 337 miejscami parkingowymi. Więcej szczegółów poniżej.

Parkingi Park & Ride, czyli parkuj i jedź, nie cieszą się teraz dużą popularnością! Są ich 4 i mają łącznie 337 miejsc. Przez ostatni miesiąc auta zostawiono na nich 1900 razy. Trudno jest ocenić teraz obiektywnie ich funkcjonowanie - mówi Bartosz Trzebiatowski z Zarządu Transportu Miejskiego.

W 2019 roku średnie dobowe napełnienie parkingu na Szymanowskiego sięgało 66 %, był jeden miesiąc, kiedy sięgało ono 71 %. W 2020 to średnie napełnienie dobowe wynosiło już tylko 24 %.

Pasażerowie, którzy kupili bilet okresowy na karcie PEKA, nie płacą za parkowanie. Pozostali muszą zapłacić 10 złotych, ale w tej cenie mogą jeździć autobusami i tramwajami. Miesięczne utrzymanie jednego parkingu kosztuje 9,5 tysiąca złotych.

To są koszty, które są przeznaczane, na przykład, na utrzymanie czystości, na odprowadzanie wody, także deszczowej, ścieków. To koszty ponoszone za zarządzanie tymi parkingami.

Największą popularnością cieszy się Park & Ride Sobieskiego. W marcu powstały 3 nowe parkingi przy ulicy Biskupińskiej, świętego Michała i rondzie Starołęka.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE