Parking przy cmentarzu na Junikowie stale zajęty

2021-10-19 22:01
Parking
Autor: Digeman/CC0/pixabay.com

Osoby przyjeżdżające na nekropolię nie mają gdzie zostawić auta.

Przy Grunwaldzkiej i Cmentarnej parkują przyjezdni z podpoznańskich gmin, którzy przesiadają się na komunikację miejską.

Przesiadanie się mieszkańców z Plewisk czy z innych gmin, którzy dojeżdżają od tej strony do Poznania i korzystają z transportu publicznego, jest pozytywne. Natomiast trzeba wziąć pod uwagę potrzeby osób, które dojeżdżają na ten parking jadąc na cmentarz.

Mówi Bartosz Trzebiatowski z Zarządu Transportu Miejskiego. Aby rozwiązać ten problem, urzędnicy analizują różne rozwiązania. Jedną z możliwości jest wprowadzenie opłat. Taki scenariusz zniechęciłby jednak przyjezdnych do pozostawiania samochodów na obrzeżach miasta.

Tutaj te potrzeby należy wyważyć. Więcej będzie można powiedzieć, kiedy te analizy dobiegną końca.

Problem pomógłby rozwiązać parking typu Park&Ride. Ten powstanie przy okazji budowy węzła komunikacyjnego Grunwaldzka na granicy Poznania i Plewisk, jednak nie wcześniej, niż wiosną 2023 roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE