Parafianin zawiadomił policję o zbyt dużej liczbie wiernych na mszy. Ksiądz nazwał go Judaszem

2021-04-07 10:23 marc
Msza, modlitwa, kościół
Autor: Pixabay

Podczas nabożeństwa w Wielki Czwartek jeden z parafian zadzwonił na policję, żeby zgłosić przekroczony limit osób w kościele. Ksiądz przed kościołem wywiesił ogłoszenie, w której nazwał parafianina Judaszem i poinformował, iż najbliższa taca, przeznaczona będzie właśnie na spłatę kary nałożonej przez sanepid.

Jak ustalił portal e-kolo chodzi o wielkopolską parafię z Kościelca w powiecie kolskim.

W Wielki Czwartej w naszej parafii powtórzyła się ta sama scena, co 2 tysiące lat temu w Wieczerniku, kiedy jeden z 12-tu - JUDASZ zdradził Jezusa.

Podobnie w naszym kościele w Wielki Czwartek jeden z parafian (parafianka), będąc w świątyni podczas liturgii zadzwoniła na Policję - zgłaszając przekroczony limit wiernych w kościele (1 osoba na 20 m2)

Z tego względu parafia zostanie ukarana przez sanepid karą pieniężną. Dlatego ofiary składane w Wielką Sobotę przed kościołem podczas święcenia pokarmów na stół wielkanocny i ofiary złożone wcześniej na jałmużnę wielkopostną przeznaczymy na poczet przysądzonej kary finansowej.

Kartka z takim apelem wisiała przed kościołem.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Dla zabawy pobili ich znakiem drogowym