dziadek

i

Autor: Pixabay.com

Niesamowite!

Pan Wacław z Poznania ma 98 i nadal jest aktywny zawodowo. Może pochwalić się najdłuższym stażem pracy w Polsce!

2024-05-16 11:40

Ten 98-letni mężczyzna już dawno mógłby cieszyć się upragnionym odpoczynkiem na emeryturze - jednak on nadal pracuje. Mało tego, Pan Wacław Milewski nie ma zamiaru przestać i marzy, by móc pracować jak najdłużej. To opowieść o mężczyźnie, który nie ma zamiaru się zatrzymywać.

Wielu Polaków marzy o tym by zaznać spokojnego życia na emeryturze. Z reguły seniorzy oczekują momentu przejścia na upragniony odpoczynek po aktywności zawodowej. Jednak zdarzają się wyjątki. Pan Wacław jest prawdopodobnie najstarszą pracującą osobą w Polsce! Ma 98 lat i nadal pracuje. 

Ma 98 lat i marzy by pracować do "setki"

Pan Wacław Milewski uwielbia swoją pracę, że nie zamierza, chociaż już od dawna ma taką możliwość, przechodzić na zasłużoną emeryturę. Wytrwały senior przepracował już 84 lata! "Fakty" TVN donoszą, że pan Wacław podjął się pracy, mając 14 lat, tym samym od okupacji, nieprzerwanie pracuje.

Wszystko zaczęło się 9 maja 1945 roku, czyli dokładnie w dniu zakończenia wojny. Najpierw naprawiał rowery, a trzy lata później, zdobył dyplom za swoje umiejętności. Warto dodać, że pan Wacław wszystkiego nauczył się sam! - Startowałem od zera. Nic nie miałem - wspomina w rozmowie z "Faktami" TVN. Pan Wacław ma 98 lat. To były mistrz Polski w wyścigach motocyklowych, który prowadzi warsztat mechaniczny w Poznaniu.

Pan Wacław jest najstarszą osobą pracującą w Polsce!

- Jest definitywnie najstarszą osobą pracującą w Polsce i nie słyszałam o osobie, która jest starsza i pracuje dalej - wyjaśnia Zofia Mańczuk, prezeska Fundacji Dziadkowie Biznesu, cytowana przez "Fakty" TVN. Dodajmy, że w czasach PRL pan Wacław Milewski, ścigał się na motocyklu, jednak to nie wszystko! W 1948 roku zdobył mistrzostwo Polski! Lata mijają, a on już od kilkudziesięciu lat prowadzi warsztat samochodowy, w którym zatrudnia jednego pracownika.

Pomimo tak dojrzałego wieku pan Wacław nie myśli o emeryturze! - Mi się wydaje, że on przebije tę setkę. Jeszcze pamiętam, że paręnaście lat temu on też mówił, do 90. Wszyscy wręcz się przyzwyczaili do tego, że on mówi, że on ten warsztat zamknie, ale go nie zamyka - mówi Dominik Milewski-Moult, wnuk pana Wacława, cytowany przez "Fakty" TVN. 

Wytrwały senior życzy sobie 100 lat życia i pracy. 

Place zabaw z dawnych lat. Tak wyglądały kiedyś miejsca spotkań dla dzieci. Sprawdź naszą galerię:

STOP wykluczeniu cyfrowemu seniorów