Oszuści nie przestają zaskakiwać - tym razem kradną "na koło"!

2021-07-21 16:45 A.N
Przebita opona
Autor: Buecherwurm/cc0/pixabay Przebił oponę nożem, a później ranił właściciela samochodu

Policja ostrzega poznaniaków - "Metoda na koło to jedna z metod, którą posługują się złodzieje."

W piątek na ulicy Jugosłowiańskiej w Poznaniu pracownik firmy podjechał do banku wypłacić gotówkę . Pieniądze miały być przeznaczone na firmowe wydatki. Mężczyzna wyjeżdżając z parkingu w rejonie Jugosłowiańskiej zorientował się, że jego opona może być przebita. Mężczyzna dwukrotnie zatrzymywał się, by sprawdzić stan swoich opon.

Okazało się, że opona została uszkodzona. Wewnątrz auta mężczyzna zostawił torbę ze sporą gotówką. W tym czasie złodziej wykorzystując jego nieuwagę ukradł wszystkie rzeczy pozostawione na siedzeniu w tym pieniądze oraz dokumenty tożsamości. Kiedy kierowca wszedł do środka zauważył brak torby z zawartością gotówki. Wtedy natychmiast zadzwonił na Policję.

informuje Marta Mróz z poznańskiej policji

Kradzieże zaczynają się od uszkodzenia opony we wcześniej wytypowanym samochodzie. Takie auto nie jest wybrane przypadkowo. Sprawcy obserwują swoją ofiarę najpewniej już w momencie pobytu w banku. Wtedy przestępcy przebijają oponę, a następnie czekają na dogodny moment, aż potencjalny poszkodowany zostawi w samochodzie swoje rzeczy, zatrzyma się i opuści pojazd. Wtedy złodzieje kradną gotówkę.

Funkcjonariusze przypominają również o zachowaniu ostrożności podczas wymiany opon lub podczas przewożenia pieniędzy w samochodzie. Pieniądze, sprzęt elektroniczny, czy dokumenty są najbardziej pożądane przez złodziei, dlatego nie powinny się znajdować w miejscu, do którego druga osoba może mieć łatwy dostęp. 

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

ESC w Olendrze na Półfinale Piłki Plażowej 2021
Na dobre i na złe. Emilia Komarnicka-Klynstra z synem w serialu! Agata też zostanie matką?
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE