Oszuści grasują przed świętami. Mieszkanka Wrześni oszukana „na darowiznę”

2022-12-09 11:09
Oszuści internetowi budują relację z ofiarą
Autor: KMP Zabrze

Mieszkanka Wrześni (woj. wielkopolskie), padła ofiarą dobrze ułożonej legendy na darowiznę lub na spadek – podała w piątek policja. 51-latka skuszona „okazyjnym prezentem” straciła ponad 10 tys. zł.

Jak poinformowała w piątek Komenda Powiatowa Policji we Wrześni, sprawa miała swój początek w październiku, kiedy to mieszkanka Wrześni otrzymała wiadomość za pośrednictwem komunikatora internetowego. Do kobiety napisała rzekoma obywatelka Chorwacji i poinformowała, że ją obserwuje na portalu społecznościowym i w jej opinii jest ona „dobrą osobą” i dlatego wybrała właśnie ją, aby przejęła od niej darowiznę-spadek.

„I tak 9 listopada od obywatelki Chorwacji, mieszkanka Wrześni otrzymała drogą elektroniczną akt darowizny ze swoimi danymi. Jednak warunkiem przejęcia kwoty 540 tys. euro było w pierwszej kolejności podpisanie, następnie odesłanie aktu oraz oczywiście wpłacenie 605 euro za koszty dokumentacji. Niestety 51-latka spełniła te warunki, ale już 15 listopada otrzymała wiadomość, że będzie trzeba jeszcze dopłacić już na inne konto bankowe 1475 euro, aby sfinalizować przekazanie pieniędzy” – podała policja.

Mieszkanka Wrześni, już po dokonaniu przelewu, skontaktowała się ze swoją córką, która od razu rozpoznała, że jej matka padła ofiarą oszustów.

Policja podała, że kobieta oszukana „na darowiznę” straciła łącznie ponad 10 tys. zł.

Funkcjonariusze apelują, by zachowywać wzmożoną czujność i ostrożność przy dokonywaniu transakcji internetowych. Przypominają też, że oszuści wymyślają różne scenariusze, i dobrze jest np. skontaktować się ze swoimi bliskimi żeby omówić ewentualne podejmowanie decyzji finansowych.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE