Akty wandalizmu w Czarnkowie. Nastolatkowie ukrali m.in. wózek inwalidzki. Zrobili to dla zabawy?

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Akty wandalizmu w Czarnkowie. Nastolatkowie ukrali m.in. wózek inwalidzki. Zrobili to dla zabawy?

Miejskie programy

Osoby z niepełnosprawnością mogą skorzystać z pomocy asystenta

2023-05-22 15:59

Miejski program asystentów dla osób z niepełnosprawnością kolejny raz rusza w Poznaniu. Ich pomoc jest całkowicie darmowa. Mogą m.in. zrobić zakupy, czy załatwić sprawę w urzędzie. Zapisać się do programu można przez biuro Poznań Kontakt.

Osoby z orzeczoną niepełnosprawnością mogą liczyć na pomoc w codziennych czynnościach. Ze wsparcia skorzystają mieszkańcy Poznania.

Asystent jest właściwie takim towarzyszem dnia codziennego. Może pójść z osobą z niepełnosprawnością na zakupy lub pomóc załatwić sprawy w urzędzie. Ma po prostu towarzyszyć, aby wspierać jego samodzielność - mówi Dorota Potejko z Wydziału Zdrowia Urzędu Miasta Poznania.

Asystenci pracują codziennie, także w weekendy i święta.

Beneficjentami są osoby z niepełnosprawnościami, które posiadają orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności. Są to też dzieci do 16 roku życia, które posiadają orzeczoną niepełnosprawność - dodaje Potejko.

Aby zamówić wsparcie, wystarczy kontaktować się z biurem Poznań Kontakt.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE