Wielkopolska

Oto opuszczone wielkopolskie wsie. Dlaczego nie mieszkają tutaj ludzie?

2024-05-17 14:16

Wielkopolska skrywa wiele ciekawych tajemnic. Z pewnością jedną z nich są nieistniejące już miejscowości. Jednych na mapach nie ma już dziesiątki lat, inne zniknęły kilkanaście lat temu. Jakie są najbardziej popularne wielkopolskie miejscowości? Dlaczego nikt już w nich nie mieszka? Sprawdźcie to w naszej galerii zdjęć!

Nieistniejące wsie w Wielkopolsce: tych miejscowości już nie ma

Na mapie województwa wielkopolskiego znajduje się wiele wsi, w których nikt już nie mieszka. Historie tych miejscowości są różne. Z jednych trzeba było się wyprowadzać po wojnie, inne zostały wchłonięte przez miasta, z jeszcze innych po prostu wszyscy wyjechali. Tego typu historii na wielkopolskich ziemiach jest wiele. W naszej galerii znajdziecie kilka przykładów wsi w których nikt już nie mieszka. Zobacz, gdzie znajdują się opuszczone wsie i co stało się z ich ostatnimi mieszkańcami. 

Co ciekawe, w niektórych przypadkach stoją jeszcze opuszczone budynki świadczące o dawnym życiu mieszkańców. Jednak więcej jest takich z których nie pozostało w zasadzie nic. Obecnie znajduje się w tym miejsce np. pole uprawne.

Zobacz w naszej galerii opuszczone wielkopolskie wsie:

Wielkopolska jest drugim co do wielkości (29 826 km2) województwem w Polsce, które stanowi 9,5% powierzchni Polski. Według stanu na koniec 2021 roku strukturę administracyjną Wielkopolski tworzy 115 miast (w tym 96 w gminach miejsko-wiejskich) i 4 349 wsi.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Listen on Spreaker.