SOK

i

Autor: SOK

Okradli i pobili 16-latka na Dworcu Głównym w Poznaniu!

2020-02-20 16:00

Zmusili go też do picia alkoholu i palenia marihuany. Wszystko rozegrało się wczoraj późnym wieczorem.

Chłopak został zaczepiony przez dwóch 30-letnich mężczyzn. Po pewnym czasie uciekł i ukrył się w pociągu.

- Do zdarzenia doszło wczoraj, około godziny 22:30 na dworcu Poznań Główny. Patrol Straży Ochrony Kolei otrzymał zgłoszenie od kierowniczki pociągu rel. Poznań Główny – Piła z prośbą o interwencje. Po przybyciu na miejsce kierowniczka pociągu wskazała funkcjonariuszom młodego mężczyznę, który chował się w składzie pociągu. 16-latek był bardzo przestraszony.

- mówi Włodzimierz Selerski ze Straży Ochrony Kolei w Poznaniu. Sprawcami okazali się dwa 30-latkowie. Służby rozpoczęły poszukiwania na dworcu i chwilę później ujęto jednego z napastników.

- Według relacji poszkodowanego sprawcy bili go po twarzy, następnie pod groźbą dalszego bicia wymusili na nim oddanie telefonu komórkowego oraz portfela wraz z dokumentami, kartą bankomatową i gotówką w kwocie 100 zł. Zabrali mu również bluzę i czapkę, w które był ubrany.  O godz. 23:00 funkcjonariusze SOK ujęli wskazanego przez poszkodowanego mężczyznę, jednego z dwóch sprawców rozboju.

- dodaje Selerski. Przy mężczyźnie znaleziono ponadto portfel z pieniędzmi nastolatka i jego telefon komórkowy. Sprawą obecnie zajmuje się policja.