Dolary

i

Autor: pixabay.com Dolary

WYDARZENIA

Ojciec z synem wyłudzili miliony dolarów z loterii. Pójdą do więzienia

2023-05-25 13:37

Ojciec z synem ze stanu Massachusetts przez blisko 10 lat wyłudzało wygrane ze stanowej loterii. W jaki sposób? Wygrane losy odkupowali od osób które z powodu długów nie chciały odebrać "oficjalnej" wygranej i wolały dostać mniejsze pieniądze "do ręki". Sąd skazał ojca i syna na więzienie. Dlaczego?

63-letni Ali Jaafar i jego 29-letni syn Jousef zostali skazani za wyłudzenie 20 milionów dolarów ze stanowej loterii. W jaki sposób ojciec z synem tego dokonali? Ich sposób działania wydaje się być niezwykle prosty!

Mężczyźni odkupowali wygrane losy od osób które nie chciały odbierać oficjalnej nagrody z powodu swoich długów. W takim wypadku pieniądze zostałyby przelane na poczet długów czy zaległych alimentów. Takie osoby więc nie chciały zgłaszać się do kolektury po wygraną. Tutaj z pomocą przychodzili ojciec z synem, którzy po zaniżonej cenie odkupowali losy. Zwycięzca otrzymywał mniejszą kwotę, ale do ręki a mężczyźni zostawiali sobie spory procent. Więc w czym więc tkwi problem? Dlaczego są skazał tę dwójkę na więzienie?

Jaafarowie zebrali w ten sposób aż 14 tysięcy kuponów, wartych w sumie 20 milionów dolarów. Współpracowali też ze sklepami, w których można było kupić losy - sprzedawcy pomagali im w "legalizowaniu" kuponów jako kupionych przez nich, dzięki czemu mężczyźni mogli odebrać nagrodę. Punkt te w najbliższej przyszłości, za pomoc w organizowaniu całego procederu mogą stracić licencję na sprzedawanie losów do loterii.

Cała sprawa jest bardzo skomplikowanym oszustwem podatkowym. Ojciec i syn dopuścili się też oszustw podatkowych, związanych z pozyskanymi wygranymi. W sumie oszukali skarbówkę na sześć milionów dolarów.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Wybaczył sąsiadowi, że chciał go zabić
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE