GDDKiA A2

i

Autor: GDDKiA, Krzysztof Nalewajko Zdjęcie ilustracyjne

Od piątku droższy przejazd autostradą A2 między Nowym Tomyślem a Koninem

2022-09-07 13:29

W piątek wzrosną stawki opłat za przejazd autostradą A2 pomiędzy Nowym Tomyślem a Koninem (woj. wielkopolskie). Kierowcy aut osobowych i motocykli za przejechanie każdego z trzech 50 km. odcinków trasy zapłacą 26 zł – o złotówkę więcej niż obecnie.

Rzecznik prasowy spółki Autostrada Wielkopolska (AWSA) Anna Ciamciak poinformowała w środę, że nowe stawki za przejazd będą obowiązywać od piątku, od godz. 6 rano.

Za przejazd każdym z trzech 50 km. odcinków autostrady pomiędzy Nowym Tomyślem a Koninem kierowcy aut osobowych i motocykliści zapłacą 26 zł. Opłata za przejazd auta dwuosiowego z przyczepą wyniesie 39 zł, z kolei 60 zł będzie trzeba zapłacić za przejazd pojazdów trzyosiowych. Do 91 zł wzrośnie stawka za przejazd trzyosiowych ciężarówek z przyczepami i pojazdów o więcej niż trzech osiach, a opłata dla pojazdów ponadnormatywnych będzie na poziomie 260 zł.

Jak wskazała Ciamciak stawki wzrosną, w zależności od kategorii pojazdu, o niespełna 5 proc. „Zmiana cen podyktowana jest mocnym, dwucyfrowym wzrostem inflacji oraz bardzo silnym wzrostem cen materiałów budowlanych, przekładającym się na wzrost kosztów utrzymania i realizacji planowych inwestycji. Koszt przejazdu odcinkiem autostrady A2 Świecko - Nowy Tomyśl pozostaje bez zmian” – podkreśliła.

Koncesyjny odcinek autostrady A2 pomiędzy Nowym Tomyślem a Koninem jest w całości utrzymywany przez spółkę Autostrada Wielkopolska. Według danych firmy średni dobowy ruch na tym odcinku wynosi około 30 tys. pojazdów, a na autostradowej obwodnicy Poznania 85 tys.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE