Od lipca ogrzewanie i ciepła woda w Poznaniu będą droższe!

2022-06-21 15:44
Ogrzewanie
Autor: Piotr Mastalerz Jednostka wewnętrzna powietrznej pompy ciepła może wisieć na ścianie, podobnie jak kocioł, ale na podłodze jest potrzebne miejsce na zbiorniki – do c.w.u. i buforowy

Ponad połowa poznaniaków będzie musiała głębiej sięgnąć do kieszeni! Od 1 lipca mieszkańcy, którzy korzystają z usług Veolii, więcej zapłacą za ogrzewanie i ciepłą wodę.

Opłaty wzrosną o około 22%.

Powodem tego wzrostu są oczywiście większe koszty produkcji, a w szczególności ogromny wzrost cen węgla i praw do emisji CO2. W porównaniu do 2021 roku średnia cena węgla wzrosła o 114%.

Mówi Olga Fasiecka z Veolii Energii Poznań. O połowę wzrosła cena jednostkowego prawa do emisji tony CO2. Cała branża energetyczna od zeszłego roku mierzy się z problemem dostępności węgla. Jednak poznańska firma zapewnia, że ma wystarczające zapasy.

Veolia Energia Poznań posiada obecnie zapasy węgla gwarantujące stabilną produkcję ciepła i ciepłej wody dla wszystkich klientów, których mamy w Poznaniu.

Gdyby te się kończyły, spółka jest prawnie zobowiązana do powiadomienia o tym wyższych instytucji, w tym wojewody czy Ministerstwa Klimatu i Środowiska. Veolia zachęca też poznaniaków do oszczędzania. Według spółki w sezonie grzewczym obniżenie średniej temperatury w pomieszczeniu o 1 stopień, zmniejsza nasz rachunek za ciepło nawet o 5 - 8%.

Pytania z "Milionerów" za największą kasę! Wygrałbyś milion złotych? [QUIZ]

Pytanie 1 z 15
Co mieści Wielki Łuk Braterstwa w paryskiej dzielnicy La Defense, zwany dwudziestowieczną wersją Łuku Triumfalnego?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE