Policyjny dron

i

Autor: Wielkopolska Policja

Policja

Od 5 miesięcy wielkopolscy policjanci używają drona. Pokazali efekty swojej pracy [VIDEO]

Od pięciu miesięcy Wielkopolska Policja korzysta z drona do patrolowania ulic i dróg. Przez ten czas "dronowy patrol" wyleciał na ulice 38 razy. Okazało się, że średnio jeden taki patrol przyniósł wyłapanie dziesięciu wykroczeń! Głównie to osoby korzystające z telefonu komórkowego podczas jazdy samochodem, czy nieprawidłowe wyprzedzanie, a także przejeżdżanie na czerwonym świetle.

Wielkopolska Policja używa do działań na drogach drona

Niestety, mimo bardzo wysokich i dotkliwych mandatów, nadal zdarzają się wykroczenia drogowe. Często też trudno je wyłapać, stąd Wielkopolska Policja od 5 miesięcy stawia na wsparcie z drona. - Mimo wielu działań, również profilaktycznych podejmowanych przez policjantów wielkopolskiej drogówki, dochodzi do lekceważenia obowiązujących przepisów. W celu wyeliminowania niebezpiecznych zachowań, a tym samym poprawy bezpieczeństwana drogach funkcjonariusze działają także z powietrza za pomocą bezzałogowego statku powietrznego. Dzięki jego wykorzystaniu można realnie ocenić zagrożenia lub problemy w danym miejscu - informuje Izabela Czerwińska z Wielkopolskiej Policji.

Dron policyjny na ulicach Wielkopolski

- Przez 5 miesięcy tego roku 38 działań z policyjnym dronem pozwoliło ujawnić 378 sprawców wykroczeń. Powyżej to tylko liczby. Jednak warto czasem uświadomić sobie, że za tymi liczbami kryją się ludzkie tragedie i dramaty. Każde wykroczenie, choćby delikatne złamanie przepisów ruchu drogowego może doprowadzić do poważnych zdarzeń drogowych. - przekazała w komunikacie Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu.

Wideo z działań Wielkopolskiej Policji

Policjanci zarówno na stronie internetowej, jak i na swoim profilu na Facebooku udostępnili nagranie video, które obrazuje, jak wygląda praca takiego operatora dronem i jakie wykroczenia popełniali przez ostatnie 5 miesięcy kierowcy na wielkopolskich drogach.

Przez 5 miesięcy wielkopolscy policjanci używają drona. Pokazali nagrania
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE