Od 2 listopada pracę wznowi szpital tymczasowy na targach!

2021-10-28 13:39
Szpital tymczasowy na MTP
Autor: UMP

2 listopada na Międzynarodowych Targach Poznańskich rozpocznie działalność szpital tymczasowy dla pacjentów z Covid-19 - podały w czwartek służby wojewody wielkopolski. O uruchomienie szpitala w Poznaniu wnioskował wojewoda, decyzję podpisał minister zdrowia.

Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu poinformował, że w pierwszym okresie działalności szpital tymczasowy będzie dysponował 56 łóżkami dla pacjentów z Covid-19 oraz 10 łóżkami respiratorowymi. Lecznica może maksymalnie przyjąć 600 pacjentów. 48 stanowisk wyposażonych jest w respiratory dla osób z najostrzejszym przebiegiem zakażenia.

"Na podstawie analizy sytuacji epidemiologicznej, biorąc pod uwagę wzrost hospitalizacji osób z Covid-19 oraz rekomendację oddziału wojewódzkiego NFZ w Poznaniu, sukcesywnie podejmuję decyzje o uruchamianiu oddziałów covidowych w poszczególnych szpitalach województwa. Dysponujemy buforem bezpieczeństwa, który gwarantuje stabilną sytuację w Wielkopolsce" - powiedział wojewoda Michał Zieliński.

W ostatnich dwóch tygodniach pacjentów z Covid-19 zaczęły przyjmować szpitale w Międzychodzie, Czarnkowie, Grodzisku i Słupcy.

"Rekomendując wojewodzie uruchamianie oddziałów covidowych w poszczególnych szpitalach, bierzemy pod uwagę potrzeby i bezpieczeństwo pacjentów oraz możliwości szpitali. W pierwszej kolejności wybieramy te placówki, które dobrze radziły sobie podczas trzeciej fali pandemii, pamiętając o zapewnieniu leczenia pacjentom hospitalizowanym z innych powodów niż Covid-19" - powiedziała dyrektor wielkopolskiego oddziału NFZ Agnieszka Pachciarz.

Tomasz Stube przekazał, że analiza przebiegu epidemii na terenie Wielkopolski wskazuje na zwiększającą się liczbę zakażeń oraz hospitalizacji osób zakażonych wirusem SARS-Co-V-2.

W czwartek w Wielkopolsce odnotowano 357 nowych zakażeń. Szpitale w województwie dysponują 584 łózkami, z czego 322 łóżek jest zajętych. W ciągu doby hospitalizowanych jest 30-40 osób. Dla pacjentów wymagających leczenia specjalistycznego przygotowanych jest 58 respiratorów - 18 łóżek pozostaje zajętych.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE